CRCW06031R00FKEA Vishay
CRCW06031R00FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06031R00FKEA
Part Number CRCW06031R00FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 1 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06031R00FKEA
Datasheet download CRCW06031R00FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW06031R00FKEA
CRCW06031R00FKEA Specifications
Part Number CRCW06031R00FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Resistance Value 1 Ohm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm