CRCW060330K0FKEA Vishay
CRCW060330K0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060330K0FKEA
Part Number CRCW060330K0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 30K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060330K0FKEA
Datasheet download CRCW060330K0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW060330K0FKEA
CRCW060330K0FKEA Specifications
Part Number CRCW060330K0FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.1 W
Resistance Value 30 kOhm
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm