CRCW06033K83FKEA Vishay
CRCW06033K83FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06033K83FKEA
Part Number CRCW06033K83FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 3.83K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06033K83FKEA
Datasheet download CRCW06033K83FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW06033K83FKEA
CRCW06033K83FKEA Specifications
Part Number CRCW06033K83FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 3.83 kOhm
MSL Level 1
Case Size 0603
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm