CRCW06034K99FKEA Vishay
CRCW06034K99FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW06034K99FKEA
Part Number CRCW06034K99FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 4.99K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06034K99FKEA
Datasheet download CRCW06034K99FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW06034K99FKEA
CRCW06034K99FKEA Specifications
Part Number CRCW06034K99FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Resistance Value 4.99 kOhm
Case Size 0603
Power Rating 0.1 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm