CRCW060368K0FKEA Vishay
CRCW060368K0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW060368K0FKEA
Part Number CRCW060368K0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 68K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW060368K0FKEA
Datasheet download CRCW060368K0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW060368K0FKEA
CRCW060368K0FKEA Specifications
Part Number CRCW060368K0FKEA
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Resistance Value 68 kOhm
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm