CRCW06037K50FKEAC Vishay
CRCW06037K50FKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW06037K50FKEAC
Part Number CRCW06037K50FKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 7.5K Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW06037K50FKEAC
Datasheet download CRCW06037K50FKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW06037K50FKEAC
CRCW06037K50FKEAC Specifications
Part Number CRCW06037K50FKEAC
Termination Style Wraparound
Failure Rate
Military Standard
Resistance Value 7.5 kOhm
Package Type SMD
Type Thick Film
Rad Hard No
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45
Supplier Package 0603
Pin Count 2
Case Style Molded
Max Processing Temp 260
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Case Size 0603
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Power Rating 0.1 W
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm