CRCW080510R0FKEAC Vishay
CRCW080510R0FKEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW080510R0FKEAC
Part Number CRCW080510R0FKEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 10 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080510R0FKEAC
Datasheet download CRCW080510R0FKEAC.pdf
Request Quotation for CRCW080510R0FKEAC
CRCW080510R0FKEAC Specifications
Part Number CRCW080510R0FKEAC
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Resistance Value 10 Ohm
Package Type SMD
Type Thick Film
Failure Rate
Max Processing Temp 260
Supplier Package 0805
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Military Standard
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm