CRCW080511R0FKEA Vishay
CRCW080511R0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080511R0FKEA
Part Number CRCW080511R0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 11 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080511R0FKEA
Datasheet download CRCW080511R0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW080511R0FKEA
CRCW080511R0FKEA Specifications
Part Number CRCW080511R0FKEA
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Resistance Value 11 Ohm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm