CRCW080515K0FKEA Vishay
CRCW080515K0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080515K0FKEA
Part Number CRCW080515K0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 15K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080515K0FKEA
Datasheet download CRCW080515K0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW080515K0FKEA
CRCW080515K0FKEA Specifications
Part Number CRCW080515K0FKEA
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Resistance Value 15 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm