CRCW080515R0JNEA Vishay
CRCW080515R0JNEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080515R0JNEA
Part Number CRCW080515R0JNEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 15 Ohm 5% 1 8W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080515R0JNEA
Datasheet download CRCW080515R0JNEA.pdf
Request Quotation for CRCW080515R0JNEA
CRCW080515R0JNEA Specifications
Part Number CRCW080515R0JNEA
Mounting Surface Mount
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
MSL Level 1
Resistance Value 15 Ohm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm