CRCW080518R0FKEA Vishay
CRCW080518R0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080518R0FKEA
Part Number CRCW080518R0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 18 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080518R0FKEA
Datasheet download CRCW080518R0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW080518R0FKEA
CRCW080518R0FKEA Specifications
Part Number CRCW080518R0FKEA
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Resistance Value 18 Ohm
Case Size 0805
Power Rating 0.125 W
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Failure Rate
Military Standard
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Rad Hard No
Package Type SMD
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Type Thick Film
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm