CRCW08051K80FKEA Vishay
CRCW08051K80FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW08051K80FKEA
Part Number CRCW08051K80FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 1.8K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW08051K80FKEA
Datasheet download CRCW08051K80FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW08051K80FKEA
CRCW08051K80FKEA Specifications
Part Number CRCW08051K80FKEA
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Case Size 0805
Resistance Value 1.8 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm