CRCW080524K3FKEA Vishay
CRCW080524K3FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080524K3FKEA
Part Number CRCW080524K3FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 24.3K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080524K3FKEA
Datasheet download CRCW080524K3FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW080524K3FKEA
CRCW080524K3FKEA Specifications
Part Number CRCW080524K3FKEA
Resistance Value 24.3 kOhm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm