CRCW080529K4FKEA Vishay
CRCW080529K4FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080529K4FKEA
Part Number CRCW080529K4FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 29.4K Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080529K4FKEA
Datasheet download CRCW080529K4FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW080529K4FKEA
CRCW080529K4FKEA Specifications
Part Number CRCW080529K4FKEA
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Case Style Molded
Resistance Value 29.4 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.125 W
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0805
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm