CRCW080533K2FKEB Vishay
CRCW080533K2FKEB Images
Please contact us for more photos of CRCW080533K2FKEB
Part Number CRCW080533K2FKEB
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description VISCRCW080533K2FKEB D12 CRCW0805 100 33K
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080533K2FKEB
Datasheet download CRCW080533K2FKEB.pdf
Request Quotation for CRCW080533K2FKEB
CRCW080533K2FKEB Specifications
Part Number CRCW080533K2FKEB
Termination Style Wraparound
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Lead Free Yes
Mounting Surface Mount
Green No
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Family D/CRCW e3
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Packaging Paper Tape and Reel
Tolerance 1 %
Resistance Value 33.2 kOhm
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm