CRCW080537R4FKEA Vishay
CRCW080537R4FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW080537R4FKEA
Part Number CRCW080537R4FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 37.4 Ohm 1% 1 8W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080537R4FKEA
Datasheet download CRCW080537R4FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW080537R4FKEA
CRCW080537R4FKEA Specifications
Part Number CRCW080537R4FKEA
Tolerance 1 %
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
MSL Level 1
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.125 W
Case Size 0805
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 37.4 Ohm
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.45 mm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 2 mm