CRCW080547R0JNEAHP Vishay
CRCW080547R0JNEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW080547R0JNEAHP
Part Number CRCW080547R0JNEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0805 47 Ohm 5% 1 3W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW080547R0JNEAHP
Datasheet download CRCW080547R0JNEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW080547R0JNEAHP
CRCW080547R0JNEAHP Specifications
Part Number CRCW080547R0JNEAHP
Package Type SMD
Tolerance 5 %
Military Standard
Power Rating 0.33 W
Resistance Value 47 Ohm
Case Size 0805
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Product Dimensions 2 x 1.25 x 0.5 mm
Failure Rate
Rad Hard No
Type Thick Film
Case Style Molded
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Depth 1.25 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 2 mm