CRCW120612K0FKEA Vishay
CRCW120612K0FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW120612K0FKEA
Part Number CRCW120612K0FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 12K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120612K0FKEA
Datasheet download CRCW120612K0FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW120612K0FKEA
CRCW120612K0FKEA Specifications
Part Number CRCW120612K0FKEA
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Type Thick Film
Package Type SMD
Resistance Value 12 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Lead Finish Tin
Case Size 1206
Case Style Molded
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm
Product Weight 10 mg
Replacement Part Number PART-CRCW120612K0FKEA
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for CRCW120612K0FKEA
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
TE Connectivity
Res Thin Film 0603 110K Ohm 0.1% 1 10W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R