CRCW120615R0JNEAC Vishay
CRCW120615R0JNEAC Images
Please contact us for more photos of CRCW120615R0JNEAC
Part Number CRCW120615R0JNEAC
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 15 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120615R0JNEAC
Datasheet download CRCW120615R0JNEAC.pdf
Request Quotation for CRCW120615R0JNEAC
CRCW120615R0JNEAC Specifications
Part Number CRCW120615R0JNEAC
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 15 Ohm
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Type Thick Film
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Case Style Molded
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Pin Count 2
Tolerance 5 %
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm