CRCW120627K4FKEA Vishay
CRCW120627K4FKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW120627K4FKEA
Part Number CRCW120627K4FKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 27.4K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120627K4FKEA
Datasheet download CRCW120627K4FKEA.pdf
Request Quotation for CRCW120627K4FKEA
CRCW120627K4FKEA Specifications
Part Number CRCW120627K4FKEA
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Lead Finish Tin
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Tolerance 1 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 27.4 kOhm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Rad Hard No
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm