CRCW1206330RFKEA Vishay
CRCW1206330RFKEA Images
Please contact us for more photos of CRCW1206330RFKEA
Part Number CRCW1206330RFKEA
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 330 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW1206330RFKEA
Datasheet download CRCW1206330RFKEA.pdf
Request Quotation for CRCW1206330RFKEA
CRCW1206330RFKEA Specifications
Part Number CRCW1206330RFKEA
Case Size 1206
Resistance Value 330 Ohm
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.55 mm
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm