CRCW120639K0FKEAHP Vishay
CRCW120639K0FKEAHP Images
Please contact us for more photos of CRCW120639K0FKEAHP
Part Number CRCW120639K0FKEAHP
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 39K Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD Paper T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW120639K0FKEAHP
Datasheet download CRCW120639K0FKEAHP.pdf
Request Quotation for CRCW120639K0FKEAHP
CRCW120639K0FKEAHP Specifications
Part Number CRCW120639K0FKEAHP
Case Size 1206
Termination Style Wraparound
Type Thick Film
Power Rating 0.5 W
Resistance Value 39 kOhm
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Pin Count 2
Case Style Molded
Supplier Package 1206
Max Processing Temp 260
Mounting Surface Mount
Operating Temperature -55 to 155 °C
Product Dimensions 3.1 x 1.6 x 0.5
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 3.1 mm