CRCW121810R0FKEK Vishay
CRCW121810R0FKEK Images
Please contact us for more photos of CRCW121810R0FKEK
Part Number CRCW121810R0FKEK
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1218 10 Ohm 1% 1W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRCW121810R0FKEK
Datasheet download CRCW121810R0FKEK.pdf
Request Quotation for CRCW121810R0FKEK
CRCW121810R0FKEK Specifications
Part Number CRCW121810R0FKEK
Resistance Value 10 Ohm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Case Style Molded
Case Size 1218
Mounting Surface Mount
Power Rating 1 W
Product Dimensions 3.2 x 4.6 x 0.55 mm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Product Depth 4.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.2 mm