| Part Number | CWR06JH156KM |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 258620 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 15uF 20V G CASE 10% (6.73 X 2.79 X 2.79mm) SMD (1%FR) 1.1 Ohm 125\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CWR06JH156KM |
| Datasheet download |
| Part Number | CWR06JH156KM |
|---|---|
| Failure Rate | M |
| Polarity | Polar |
| Capacitance Value | 15 uF |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 225|250 to 260 |
| Lead Finish | Tin/Lead |
| Voltage(DC) | 20 V |
| MSL Level | 1 |
| Leakage Current | 3 uA |
| Military Standard | MIL-PRF-55365/4 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Dissipation Factor | 6 % |
| Case Style | Conformal Coated |
| Equivalent Series Resistance | 1.1 Ohm |
| Product Dimensions | 6.73 x 2.79 x 2.79 mm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 10 % |
| Product Depth | 2.79 mm |
| Product Height | 2.79 mm |
| Product Length | 6.73 mm |
| Replacement Part Number | PART-CWR06JH156KM |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 330uF 4V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.2mm) SMD 3528-12 2.7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TLJT337M004R2700.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 1.5uF 50V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T494D155K050AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 220uF 10V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.5 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD227M010RNJV.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 150uF 10V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R Download PDF datasheet for 593D157X9010D2TE3.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 3.3uF 6.3V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 7 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJA335M006RNJ.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.085 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSD107K020R0085V.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 220uF 4V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 0.045 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520B227M004ATE045.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 22uF 10V B CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.9mm) SMD 3528-21 2.4 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJB226M010RNJ.pdf |
|
Panasonic | Cap Tant Solid 330uF 6.3V D2 CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343,D2 0.04 Ohm 105\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for 6TPC330MA.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 16V V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2mm) SMD 7343-20 0.05 Ohm 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for T521V107M016ATE050.pdf |