| Part Number | CWR06NB105JSB |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 189050 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Tant Solid 1uF 50V E CASE 5% (5.08 X 2.54 X 1.27mm) SMD (0.001%FR) Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Tantalum Solid SMT |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CWR06NB105JSB |
| Datasheet download |
| Part Number | CWR06NB105JSB |
|---|---|
| Voltage(DC) | 50 V |
| Equivalent Series Resistance | 6 Ohm |
| Lead Finish | Gold |
| Case Code | E |
| Tolerance | 5 % |
| Dissipation Factor | 6 % |
| Case Style | Conformal Coated |
| Failure Rate | S |
| Polarity | Polar |
| Construction | Flat |
| Mounting | Surface Mount |
| Capacitance Value | 1 uF |
| Max Processing Temp | 245|250 to 260 |
| Package/Case | E |
| Leakage Current | 1 uA |
| Product Dimensions | 5.08 x 2.54 x 1.27 mm |
| Type | Flat |
| MSL Level | 1 |
| Military Standard | MIL-PRF-55365/4 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 2.54 mm |
| Product Height | 1.27 mm |
| Product Length | 5.08 mm |
| Replacement Part Number | PART-CWR06NB105JSB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Tant Solid 100uF 20V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSD107M020R0100.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 0.1uF 50V A CASE 10% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T R Download PDF datasheet for T491A104K050AT.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 47uF 20V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.9 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TAJD476K020RNJ.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 16V D CASE 20% (7.5 X 4.3 X 2.8mm) SMD T R Download PDF datasheet for 594D107X0016D2T.pdf |
|
Vishay | Cap Tant Solid 100uF 10V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 0.1 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TR3D107K010C0100.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 330uF 10V X CASE 20% (7.3 X 4.3 X 4mm) SMD 7343-43 0.01 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for T530X337M010ATE010.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 6.8uF 35V D CASE 10% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343-31 T R Download PDF datasheet for T491D685K035AT.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 100uF 6.3V T CASE 20% (3.5 X 2.8 X 1.1mm) SMD 3528-12 0.07 Ohm 105\u00b0C T R Download PDF datasheet for T520T107M006APE070.pdf |
|
AVX | Cap Tant Solid 68uF 20V D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.9mm) SMD 7343-31 0.07 Ohm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for TPSD686M020R0070.pdf |
|
KEMET | Cap Tant Solid 4.7uF 16V A CASE 20% (3.2 X 1.6 X 1.6mm) SMD 3216-18 T R Download PDF datasheet for T491A475M016AT.pdf |