D55342E07B25E8RWI Vishay
D55342E07B25E8RWI Images
Please contact us for more photos of D55342E07B25E8RWI
Part Number D55342E07B25E8RWI
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 25.8KOhm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342E07B25E8RWI
Datasheet download D55342E07B25E8RWI.pdf
Request Quotation for D55342E07B25E8RWI
D55342E07B25E8RWI Specifications
Part Number D55342E07B25E8RWI
Rad Hard No
Military Standard MIL-PRF-55342
Mounting Surface Mount
Resistance Value 25.8 kOhm
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Failure Rate R
Maximum Processing Temperature 260 °C
Supplier Package 1206
Type Thin Film
Pin Count 2
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Package Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Operating Temperature -55 to 150 °C
Case Size 1206
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Power Rating 1/4 W
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm