D55342K07B115ERT3 Vishay
D55342K07B115ERT3 Images
Please contact us for more photos of D55342K07B115ERT3
Part Number D55342K07B115ERT3
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1206 115K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level D55342K07B115ERT3
Datasheet download D55342K07B115ERT3.pdf
Request Quotation for D55342K07B115ERT3
D55342K07B115ERT3 Specifications
Part Number D55342K07B115ERT3
Resistance Value 115 kOhm
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Power Rating 0.25 W
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.84 mm
Lead Finish Tin/Lead
Case Size 1206
Operating Temperature -55 to 125 °C
Rad Hard No
Case Style Molded
Tolerance 1 %
Mounting Surface Mount
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.84 mm
Product Length 3.2 mm