| Part Number | F339X142248MIP2T0 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 419270 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.22uF 480VAC PP 20% (26 X 8.5 X 18mm) Radial 22.5mm 110\u00b0C Loose in Box |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | F339X142248MIP2T0 |
| Datasheet download |
| Part Number | F339X142248MIP2T0 |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Seated Plane Height | 18 mm |
| Package/Case | 26 X 8.5 X 18 |
| Lead Finish | Tin |
| Supplier Package | Radial |
| Operating Temperature | -55 to 110 °C |
| Pin Count | 2 |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Pitch For Radial | 22.5 mm |
| Termination Style | Radial |
| Voltage(AC) | 480 V |
| Dielectric Material | PP |
| Capacitance Value | 0.22 uF |
| Tolerance | 20 % |
| Construction | Radial |
| Product Dimensions | 26 x 8.5 x 18 |
| Product Depth | 8.5 mm |
| Product Height | 18 mm |
| Product Length | 26 mm |
| Replacement Part Number | PART-F339X142248MIP2T0 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TDK | Cap Film 0.1uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for B32529C1104K189.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.33uF 450V PP 10% (13 X 7.6 X 16.7mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECWF2W334KAQ.pdf |
|
KEMET | Cap Film 15uF 700V PP 5% (57.5 X 35 X 50mm) Radial 52.5mm 0.0021 Ohm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C4ATJBW5150A3NJ.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.22uF 250V PP 5% (13 X 6.3 X 15.4mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECW-F2224JAQ.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.1uF 250VAC PET 20% (17.5 X 5.5 X 12mm) Radial 15mm 85\u00b0C Download PDF datasheet for ECQU2A104ML.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.47uF 630V PET 10% (26 X 11 X 21.5mm) Radial 22.5mm 100\u00b0C Tray Download PDF datasheet for MMK22.5474K630D16L4TRAY.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.47uF 250V PET 5% (12.3 X 6.2 X 11.4mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2474JB.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.082uF 400V PET 10% (12 X 5.8 X 11mm) Radial 10mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE4823KF.pdf |
|
TDK | Cap Film 0.001uF 400V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for B32529C6102K.pdf |
|
KEMET | Cap Film 6.8uF 600V PP 5% (42 X 28 X 37mm) Radial 37.5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C4ATHBW4680A3JJ.pdf |