| Part Number | F339X146848MKM2T0 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 278190 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Film 0.68uF 480VAC PP 20% (31.5 X 15 X 25mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Loose in Box |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Film |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | F339X146848MKM2T0 |
| Datasheet download |
| Part Number | F339X146848MKM2T0 |
|---|---|
| Package/Case | 31.5 X 15 X 25 |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Finish | Tin |
| Operating Temperature | -55 to 110 °C |
| Dielectric Material | PP |
| Supplier Package | Radial |
| Product Dimensions | 31.5 x 15 x 25 |
| Capacitance Value | 0.68 uF |
| Construction | Radial |
| Rad Hard | No |
| Termination Style | Radial |
| Lead Pitch For Radial | 27.5 mm |
| Pin Count | 2 |
| Tolerance | 20 % |
| Voltage(AC) | 480 V |
| Product Depth | 15 mm |
| Product Height | 25 mm |
| Product Length | 31.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-F339X146848MKM2T0 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Cap Film 0.1uF 400V PET 10% (18 X 5.5 X 10.5mm) Radial 15mm 100\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for MKT 1822-410-405.pdf |
|
Panasonic | FILM CAP 250V 53UF - |
|
KEMET | Cap Film 0.022uF 2000V PP 5% (26.5 X 8.5 X 17mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R747N2220AA00J.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.15uF 400V PEN 5% (9.8 X 8 X 4.6mm) SMD 85\u00b0C T R Download PDF datasheet for ECWU4154V17.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.047uF 400V PET 10% Radial 105\u00b0C Download PDF datasheet for ECQE4473KFA.pdf |
|
KEMET | Cap Film 1uF 1000VDC 275VAC PP 5% (32 X 13 X 22mm) Radial 27.5mm 110\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for R71QR4100AA10J.pdf |
|
KEMET | Cap Film 0.1uF 16V PPS 2% 1210 Flat Wraparound 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for LDBAB3100GC5N0.pdf |
|
TDK | Metallized Polyester Film Capacitors (MKT) Download PDF datasheet for B32529C 155M189.pdf |
|
NIC Components | Cap Film 1uF 250V PET 10% (26 X 10.5 X 17.5mm) Radial 22.5mm 105\u00b0C Download PDF datasheet for NRM105K250F.pdf |
|
Panasonic | Cap Film 0.33uF 250V PET 10% (10.3 X 6.4 X 11.3mm) Radial 7.5mm 105\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for ECQE2334KB.pdf |