| Part Number | G00310R00HE1280 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 603930 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Wirewound 10 Ohm 3% 2W \u00b120ppm \u00b0C Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole Bulk |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Through Hole |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | G00310R00HE1280 |
| Datasheet download |
| Part Number | G00310R00HE1280 |
|---|---|
| Product Dimensions | 11.1 mm |
| Termination Style | Axial |
| Tolerance | 3 % |
| Mounting | Through Hole |
| Resistance Value | 10 Ohm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Temperature Coefficient | ±20 ppm/°C |
| Case Style | Ceramic Hi Temp Sil |
| Power Rating | 2 W |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -65 to 250 °C |
| MSL Level | 1 |
| Product Diameter | 2.39 mm |
| Product Length | 11.1 mm |
| Product Weight | 340 mg |
| Replacement Part Number | PART-G00310R00HE1280 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Metal Film 11.5 Ohm 1% 1 4W 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for CCF5511R5FKE36.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 560 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Conformal Axial Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RN60D5600FB14.pdf |
|
Vishay | VISMBB0207VD1151BC100 MBB SMA 0207-25 0. Download PDF datasheet for MBB0207VD1151BC100.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 4.99K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RNC50J4991BSB14.pdf |
|
Vishay | HIGH VOLTAGE RES 470K OHM 1 2W 5% R5 Download PDF datasheet for HVR3700004703JR500.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 1.2K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RN60D1201FB14.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Oxide 2K Ohm 5% 3W \u00b1300ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Download PDF datasheet for ERG3SJ202A.pdf |
|
Vishay | RES MTLFLM ERC-50 3.9K .1% T-9 Download PDF datasheet for RNC50J3901BSB14.pdf |
|
Vishay | Res Wirewound 200 Ohm 1% 2W \u00b120ppm \u00b0C 0.01% Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for RWR80S2000FRR36.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film 4.7K Ohm 1% 3 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for MRS25000C4701FC100.pdf |