| Part Number | G27094735609JLA000 |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 266580 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Wirewound 56 Ohm 5% 17W 100ppm \u00b0C to 180ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Bulk |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Fixed Single-Through Hole |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | G27094735609JLA000 |
| Datasheet download |
| Part Number | G27094735609JLA000 |
|---|---|
| Operating Temperature | -55 to 350 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Free | Yes |
| Tolerance | 5 % |
| Packaging | Bulk |
| Green | No |
| Resistance Value | 56 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Power Rating | 17 W |
| Temperature Coefficient | 100 to 180 ppm/°C |
| Type | Wirewound |
| Family | G200 |
| Case Style | Conformal |
| Termination Style | Axial |
| Product Diameter | 10.5 mm |
| Product Length | 50 mm |
| Product Weight | 10 G |
| Replacement Part Number | PART-G27094735609JLA000 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Vishay | Res Wirewound 51.1 Ohm 1% 2W \u00b120ppm \u00b0C 0.001% Ceramic Hi Temp Sil AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RWR80S51R1FSB12.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 100 Ohm 5% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Conformal Axial Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for NFR25H0001000JA500.pdf |
|
Vishay | Res Metal Glaze 33M Ohm 1% 1 2W \u00b1200ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for VR37000003305FA100.pdf |
|
Vishay | Resistor, Wirewound, Axial Lead (TH), 3.3 Ohm, \u00b15%, T R 1k Download PDF datasheet for CW02B3R300JS7088.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 470 Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Conformal Axial Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RN60D4700FB14.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 33.2K Ohm 1% 1 2W \u00b150ppm \u00b0C Conformal AXL Thru-Hole T R Download PDF datasheet for CMF5533K200FHEB.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 156K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RNC50J1563BSB14.pdf |
|
Panasonic | Res Metal Film 0.27 Ohm 5% 2W \u00b1350ppm \u00b0C Conformal RDL Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for ERX2SJR27E.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 270K Ohm 1% 1 4W \u00b1100ppm \u00b0C Conformal Axial Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RN60D2703FB14.pdf |
|
Vishay | Res Metal Film 133K Ohm 0.1% 1 10W \u00b125ppm \u00b0C 0.001% Conformal AXL Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for RNC50J1333BSB14.pdf |