| Part Number | HAZ221MBABF0KR |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Quantity in stock | 524740 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic 220pF 1000V K2000 20% (7 X 3mm) Radial 5mm 85\u00b0C Bulk |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Ceramic Singlelayer |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | HAZ221MBABF0KR |
| Datasheet download |
| Part Number | HAZ221MBABF0KR |
|---|---|
| Termination Style | Radial |
| Mounting | Through Hole |
| Lead Pitch For Radial | 5 mm |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Tolerance | 20 % |
| Max Processing Temp | 260 |
| Seated Plane Height | 10 mm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package/Case | 7(Max) X 3(Max) |
| Product Dimensions | 3 mm |
| Dielectric | K2000 |
| Capacitance Value | 220 pF |
| Voltage(DC) | 1 kV |
| Product Depth | 3(Max) mm |
| Product Diameter | 7(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-HAZ221MBABF0KR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
KEMET | Cap Ceramic 0.001uF 400VAC 250VAC Y5U 20% (7 X 5mm) Radial 7.5mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for C907U102MYWDBAWL35.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 100pF 2000V B 10% (4.5 X 5mm) Radial 5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for DEBB33D101KC1B.pdf |
|
Murata Manufacturing | Cap Ceramic 0.001uF 2000V B 10% (8 X 5mm) Radial 5mm 85\u00b0C Ammo Pack Download PDF datasheet for DEBB33D102KN2A.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 440VAC 300VAC Y5U 20% (9 X 5mm) Radial 10mm Bulk Download PDF datasheet for VY2222M35Y5US63V0.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 470pF 760V Y5U 20% (7.5 X 5mm) Radial 10mm 125\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for VY1471M29Y5UC63V0.pdf |
|
Johanson Technology | Cap Ceramic 270pF 16V GBBL 0% to 100% (0.38 X 0.38 X 0.18mm) Solder 125\u00b0C Waffle Pack Download PDF datasheet for 160U01A271PN4W+IP.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 440VAC 300VAC Y5U 20% (9 X 5mm) Radial 7.5mm Ammo Pack Download PDF datasheet for VY2222M35Y5US6UV7.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.001uF 2000V K6000 20% (7 X 3mm) Radial 7.5mm 85\u00b0C Bulk Download PDF datasheet for HBE102MBBCF0KR.pdf |
|
Vishay | Cap Ceramic 0.0022uF 440VAC 300VAC Y5U 20% (9 X 5mm) Radial 10mm Ammo Pack Download PDF datasheet for VY2222M35Y5US6UV0.pdf |
|
CTS | Cap Ceramic 15pF 500V P2G 5% (7.37 X 3.96mm) Radial 6.35mm 85\u00b0C Download PDF datasheet for 0831-000-P2G0-150J.pdf |