M55342E06B11B0TWI Vishay
M55342E06B11B0TWI Images
Please contact us for more photos of M55342E06B11B0TWI
Part Number M55342E06B11B0TWI
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0705 11K Ohm 0.1% 3 20W \u00b125ppm \u00b0C Molded SMD Waffle Pack
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342E06B11B0TWI
Datasheet download M55342E06B11B0TWI.pdf
Request Quotation for M55342E06B11B0TWI
M55342E06B11B0TWI Specifications
Part Number M55342E06B11B0TWI
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Supplier Package 0705
Pin Count 2
Case Style Molded
Rad Hard No
Resistance Value 11 kOhm
Case Size 0705
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.84(Max)
Tolerance 0.1 %
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Power Rating 0.15 W
Lead Finish Tin|Lead Over Nickel
Termination Style Wraparound
Operating Temperature -55 to 150 °C
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 2.03 mm