M55342K06B301DRS2 Vishay
M55342K06B301DRS2 Images
Please contact us for more photos of M55342K06B301DRS2
Part Number M55342K06B301DRS2
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0705 301 Ohm 1% 3 20W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K06B301DRS2
Datasheet download M55342K06B301DRS2.pdf
Request Quotation for M55342K06B301DRS2
M55342K06B301DRS2 Specifications
Part Number M55342K06B301DRS2
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Resistance Value 301 Ohm
Lead Finish Tin/Lead
Military Standard MIL-PRF-55342
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Operating Temperature -55 to 150 °C
Type Thick Film
Product Dimensions 2.03 x 1.27 x 0.51 mm
Power Rating 0.15 W
Package Type SMD
Case Size 0705
Product Depth 1.27 mm
Product Height 0.51 mm
Product Length 2.03 mm