M55342K12B75D0RS2 Vishay
M55342K12B75D0RS2 Images
Please contact us for more photos of M55342K12B75D0RS2
Part Number M55342K12B75D0RS2
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 75 Ohm 1% 1 10W \u00b1100ppm \u00b0C 0.01% Molded SMD SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level M55342K12B75D0RS2
Datasheet download M55342K12B75D0RS2.pdf
Request Quotation for M55342K12B75D0RS2
M55342K12B75D0RS2 Specifications
Part Number M55342K12B75D0RS2
Mounting Surface Mount
Military Standard MIL-PRF-55342
Lead Finish Tin/Lead
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Case Size 0603
Resistance Value 75 Ohm
Power Rating 0.1 W
Tolerance 1 %
MSL Level 1
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.46 mm
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -55 to 150 °C
Product Depth 0.81 mm
Product Height 0.46 mm
Product Length 1.6 mm