MCT06030C1219FP500 Vishay
MCT06030C1219FP500 Images
Please contact us for more photos of MCT06030C1219FP500
Part Number MCT06030C1219FP500
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 12.1 Ohm 1% 1 10W \u00b150ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MCT06030C1219FP500
Datasheet download MCT06030C1219FP500.pdf
Request Quotation for MCT06030C1219FP500
MCT06030C1219FP500 Specifications
Part Number MCT06030C1219FP500
Mounting Surface Mount
Case Size 0603
Type Thin Film
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Package Type SMD
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Resistance Value 12.1 Ohm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Case Style Molded
Product Dimensions 1.55 x 0.85 x 0.45 mm
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.55 mm