MMA02040C1273FB300 Vishay
MMA02040C1273FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C1273FB300
Part Number MMA02040C1273FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204 127K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C1273FB300
Datasheet download MMA02040C1273FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C1273FB300
MMA02040C1273FB300 Specifications
Part Number MMA02040C1273FB300
Resistance Value 127 kOhm
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Pin Count 2
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Case Style Conformal
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Supplier Package 0204
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Size 0204
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm