MMA02040C3578FB300 Vishay
MMA02040C3578FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C3578FB300
Part Number MMA02040C3578FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204 3.57 Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C3578FB300
Datasheet download MMA02040C3578FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C3578FB300
MMA02040C3578FB300 Specifications
Part Number MMA02040C3578FB300
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Supplier Package 0204
Operating Temperature -55 to 155 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Case Size 0204
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Tolerance 1 %
Termination Style Wraparound
Case Style Conformal
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Resistance Value 3.57 Ohm
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Pin Count 2
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm