MMA02040C5113FB300 Vishay
MMA02040C5113FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C5113FB300
Part Number MMA02040C5113FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 511K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C5113FB300
Datasheet download MMA02040C5113FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C5113FB300
MMA02040C5113FB300 Specifications
Part Number MMA02040C5113FB300
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Product Dimensions 3.6 mm
Mounting Surface Mount
Max Processing Temp 260
Case Size 1406
Case Style Conformal
Operating Temperature -55 to 125 °C
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 511 kOhm
Rad Hard No
Tolerance 1 %
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm