MMA02040C7683FB300 Vishay
MMA02040C7683FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040C7683FB300
Part Number MMA02040C7683FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 768K Ohm 1% 1 4W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040C7683FB300
Datasheet download MMA02040C7683FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040C7683FB300
MMA02040C7683FB300 Specifications
Part Number MMA02040C7683FB300
Supplier Package Melf
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Product Dimensions 1.4 x 3.6
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Tolerance 1 %
Resistance Value 768 kOhm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Conformal
Termination Style Wraparound
Case Size 1406
Pin Count 2
Rad Hard No
Lead Finish Matte Tin Over Nickel
Max Processing Temp 260
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm