MMA02040D1003DB300 Vishay
MMA02040D1003DB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D1003DB300
Part Number MMA02040D1003DB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 100K Ohm 0.5% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D1003DB300
Datasheet download MMA02040D1003DB300.pdf
Request Quotation for MMA02040D1003DB300
MMA02040D1003DB300 Specifications
Part Number MMA02040D1003DB300
Tolerance 0.5 %
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.25 W
Case Size 0204(1406)
Product Dimensions 3.6 mm
Operating Temperature -55 to 125 °C
Resistance Value 100 kOhm
Lead Finish Tin
Case Style Conformal
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm