MMA02040D1101FB300 Vishay
MMA02040D1101FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D1101FB300
Part Number MMA02040D1101FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 1.1K Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D1101FB300
Datasheet download MMA02040D1101FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040D1101FB300
MMA02040D1101FB300 Specifications
Part Number MMA02040D1101FB300
Power Rating 0.25 W
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Size 0204(1406)
Product Dimensions 3.6 mm
Lead Finish Tin
Case Style Conformal
Resistance Value 1.1 kOhm
Max Processing Temp 260
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Rad Hard No
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm