MMA02040D5100FB300 Vishay
MMA02040D5100FB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040D5100FB300
Part Number MMA02040D5100FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0204(1406) 510 Ohm 1% 1 4W \u00b125ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040D5100FB300
Datasheet download MMA02040D5100FB300.pdf
Request Quotation for MMA02040D5100FB300
MMA02040D5100FB300 Specifications
Part Number MMA02040D5100FB300
Case Size 0204(1406)
Temperature Coefficient ±25 ppm/°C
Max Processing Temp 260
Case Style Conformal
Power Rating 0.25 W
Resistance Value 510 Ohm
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Product Dimensions 3.6 mm
Lead Finish Tin
Mounting Surface Mount
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm