MMA02040E1603DB300 Vishay
MMA02040E1603DB300 Images
Please contact us for more photos of MMA02040E1603DB300
Part Number MMA02040E1603DB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 1406 160K Ohm 0.5% 1 4W \u00b115ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMA02040E1603DB300
Datasheet download MMA02040E1603DB300.pdf
Request Quotation for MMA02040E1603DB300
MMA02040E1603DB300 Specifications
Part Number MMA02040E1603DB300
Temperature Coefficient ±15 ppm/°C
Resistance Value 160 kOhm
Mounting Surface Mount
Rad Hard No
Termination Style Wraparound
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Supplier Package 1406
Maximum Processing Temperature 260 °C
Package Dimensions 1.4 x 3.6 mm
Tolerance 0.5 %
Case Style Conformal
Case Size 1406
Type Thin Film
Package Type Melf
Pin Count 2
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Diameter 1.4 mm
Product Length 3.6 mm