MMB02070C1501FB700 Vishay
MMB02070C1501FB700 Images
Please contact us for more photos of MMB02070C1501FB700
Part Number MMB02070C1501FB700
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0207(2309) 1.5K Ohm 1% 2 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMB02070C1501FB700
Datasheet download MMB02070C1501FB700.pdf
Request Quotation for MMB02070C1501FB700
MMB02070C1501FB700 Specifications
Part Number MMB02070C1501FB700
Product Dimensions 5.8 mm
Resistance Value 1.5 kOhm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.4 W
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Lead Finish Tin
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Case Style Conformal
Case Size 0207(2309)
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Product Diameter 2.2 mm
Product Length 5.8 mm