MMU01020C1201FB300 Vishay
MMU01020C1201FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C1201FB300
Part Number MMU01020C1201FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 1.2K Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C1201FB300
Datasheet download MMU01020C1201FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C1201FB300
MMU01020C1201FB300 Specifications
Part Number MMU01020C1201FB300
Product Dimensions 2.2 mm
Case Size 0102(0805)
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Resistance Value 1.2 kOhm
Case Style Conformal
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Operating Temperature -55 to 125 °C
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm