MMU01020C1509DB000 Vishay
MMU01020C1509DB000 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C1509DB000
Part Number MMU01020C1509DB000
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102 15 Ohm 0.5% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal SMD Melf Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C1509DB000
Datasheet download MMU01020C1509DB000.pdf
Request Quotation for MMU01020C1509DB000
MMU01020C1509DB000 Specifications
Part Number MMU01020C1509DB000
Case Size 0102
Lead Finish Pure Tin Over Nickel
Rad Hard No
Pin Count 2
Max Processing Temp 260
Termination Style Wraparound
Supplier Package 0102
Case Style Conformal
Tolerance 0.5 %
Power Rating 0.2 W
Mounting Surface Mount
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 155 °C
Resistance Value 15 Ohm
Product Dimensions 1.1 x 2.2
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm