MMU01020C1600FB300 Vishay
MMU01020C1600FB300 Images
Please contact us for more photos of MMU01020C1600FB300
Part Number MMU01020C1600FB300
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0102(0805) 160 Ohm 1% 1 5W \u00b150ppm \u00b0C Conformal Melf SMD Blister T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level MMU01020C1600FB300
Datasheet download MMU01020C1600FB300.pdf
Request Quotation for MMU01020C1600FB300
MMU01020C1600FB300 Specifications
Part Number MMU01020C1600FB300
Case Size 0102(0805)
Product Dimensions 2.2 mm
Mounting Surface Mount
Power Rating 0.2 W
Resistance Value 160 Ohm
Temperature Coefficient ±50 ppm/°C
Operating Temperature -55 to 125 °C
Tolerance 1 %
Lead Finish Tin
Product Diameter 1.1 mm
Product Length 2.2 mm