P-2010D5003DST1 Vishay
P-2010D5003DST1 Images
Please contact us for more photos of P-2010D5003DST1
Part Number P-2010D5003DST1
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 2010 500K Ohm 0.5% 4 5W \u00b115ppm \u00b0C Molded SMD T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level P-2010D5003DST1
Datasheet download P-2010D5003DST1.pdf
Request Quotation for P-2010D5003DST1
P-2010D5003DST1 Specifications
Part Number P-2010D5003DST1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Power Rating 0.8 W
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.5 %
Termination Style Wraparound
Supplier Package 2010
Resistance Value 500 kOhm
Temperature Coefficient ±15 ppm/°C
Package Type SMD
Product Depth 2.48 mm
Product Height 0.84(Max) mm
Product Length 5.3 mm