P0603Y1132BNT Vishay
P0603Y1132BNT Images
Please contact us for more photos of P0603Y1132BNT
Part Number P0603Y1132BNT
Manufacturer Vishay
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thin Film 0603 11.3K Ohm 0.1% 1 8W \u00b110ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level P0603Y1132BNT
Datasheet download P0603Y1132BNT.pdf
Request Quotation for P0603Y1132BNT
P0603Y1132BNT Specifications
Part Number P0603Y1132BNT
Failure Rate
Military Standard
Package Type SMD
Max Processing Temp 260
Tolerance 0.1 %
Case Style Molded
Rad Hard No
Lead Finish Tin/Silver
Temperature Coefficient ±10 ppm/°C
Mounting Surface Mount
Type Thin Film
Case Size 0603
Product Dimensions 1.52 x 0.85 x 0.5 mm
Power Rating 0.125 W
Resistance Value 11.3 kOhm
Operating Temperature -55 to 155 °C
MSL Level 1
Product Depth 0.85 mm
Product Height 0.5 mm
Product Length 1.52 mm